HTX

HTX-udvalgsbestyrer Søren Dahl Nabbedgaard Hansen

E-mail: Soren.hansen@eeo.dk

Telefon: 21 45 83 35

Uddannelse er det mest kraftfulde våben, man kan bruge til at ændre verden

 

 


 

Andreas Maas Vølker

E-Mail: Andreas.voelker@eeo.dk

Telefon: 21 95 91 86

Vi skal sikre at vanskeligheder som ord- og talblindhed ikke forhindrer elever i at tage en uddannelse

 

 

 


 

 

Anton Bay Hansen

E-Mail: anton.bay@eeo.dk

Telefon: 29 72 20 73

Der er ikke noget, der hedder høje uddannelser, der er noget der hedder gode uddannelser. Og det er værd at kæmpe for!

 


 

Benjamin Bau

E-Mail: Benjamin.bau@eeo.dk

Telefon: 51 25 01 02

Står vi sammen, kan vi skabe et bedre uddannelsessystem for alle

 

 


 

Bjørg Kjærsgaard

E-Mail: Bjorg.kjaersgaard@eeo.dk

Telefon: 30 23 56 46

Alle har ret til hjælp på vores uddannelser, også dem med psykiske lidelser. Dette er en af de ting, jeg selv har kæmpet med, og derfor kæmper jeg for, at andre har nemmere ved at få hjælp på deres uddannelser

 

 


 

Danny Sikker Hansen

E-Mail: Danny.Sikker@eeo.dk

Telefon: 29 87 98 18

Danmarks fremtid er bestemt ud fra, hvor mange ressourcer vi lægger i vores uddannelser. Det er ikke for sjov, at Danmark er tæt på at være det mest innovative land i Europa. Skal vi miste den status? Nej! Derfor går jeg ind for investeringer i uddannelse

 

 


 

 

Andrea Thiesen

E-Mail: andrea.thiesen@eeo.dk

Telefon: 40 33 71 30

Fremtidens investeringer er uddannelser

 


 

Peter Hybschmann

E-Mail: Peter.hybschmann@eeo.dk

Telefon: 29 67 78 84

Jeg vil kæmpe for vores fremtid, for det handler ikke bare om vores uddannelse, det handler om mennesker


 


 

 

FU-repræsentant Lasse Houmann Thygesen

E-mail: lasse.thygesen@eeo.dk

Telefon: 21 28 44 51